Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

  • Drag your image here
  • Drag your image here
  • Drag your image here

Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę

Wielki Post to czas, w którym Pan Bóg wzywa nas do ciągłego wychodzenia. Skąd? Z kraju moich dziwnych przyzwyczajeń, niemoralnych zachowań, utartych ocen o drugim, stereotypowej religijności, niskiej samooceny, nieustannej krytyki drugich, …. Warto dziś nazwać ten kraj, który Pan Bóg w tym Poście skazuje mi jako moje duchowe zagrożenie. Warto prosić Ducha Świętego o wewnętrzną odwagę do podjęcia dobrej decyzji.

 

Po co? Po to by móc wejść do nowej ziemi, do nowej jakości myślenia, budowania relacji, przezywania swojej wiary i właściwego podejścia do rzeczy i spraw.

 

Pozwól Jezusowi by zabrał Cie dziś z Piotrem, Jakubem i Janem na górę Przemienienia, byś doświadczył/a Jego bliskości i niezwykłej mocy która od Niego bije. To spotkanie, którego dodaje pozwala z odwagą spojrzeć na życie, które rozświetla to co dotąd było ciemne. By z moich i twoich ust mogło brzmieć jak najczęściej: Panie dobrze mi z Tobą być!

 

o. Damian